ZAUWAŻ MNIE, ŻYJĘ OBOK CIEBIE

ZAUWAŻ MNIE, ŻYJĘ OBOK CIEBIE
10 października 2019 Aktualności

Stowarzyszenie „Nasza Wola” użyczyło osobowości prawnej Grupie Nieformalnej „Sami Sobie”, która otrzymała dotację 5000 zł na realizację inicjatywy „Zauważ mnie, żyję obok ciebie” ramach „Podkarpackich Inicjatyw Lokalnych 2018-2019, która finansowana jest ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszanie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON – Rozwój i Innowacja, Fundacja Przestrzeń Lokalna”. 
Działania skierowane są dla członków Stowarzyszenia oraz seniorów. Uczestnicy projektu wzięli udział w wyjeździe do Zalipia – malowanej wsi położonej na Powiślu Dąbrowskim, której osobliwością jest pielęgnowany
z pokolenia na pokolenia zwyczaj malowania domów i wnętrz mieszkalnych w oryginalne motywy kwiatowe. Jest to jedyna taka wieś w Polsce. Odwiedzana jest przez turystów z całego świata, byliśmy świadkami przyjazdu grupy z Japonii. Zauroczył nas wystrój miejscowego Domu Kultury – Domu Malarek, jego otocznia oraz malowane na wsi chaty, studnie.  

Następnym etapem wyjazdu był Solec Zdrój – baseny termalne, mineralne z leczniczą wodą siarkową, jest to solanka siarczkowo-bromkowo-jodkowo-borowa, która ma najwyższą, niespotykaną nigdzie indziej, zawartość aktywnych związków siarki, bardzo potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Bardzo miło spędziliśmy 4 godziny w wodzie, zrelaksowani, ale trochę zmęczeni wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.