Budowa obiektów małej architektury w miejscu publicznym w Woli Rafałowskiej
Budowa obiektów małej architektury w miejscu publicznym w Woli Rafałowskiej
Zakończyła się realizacja projektu „Budowa obiektów małej architektury w miejscu publicznym w Woli Rafałowskiej”. Placu „Arena”, który znajduje się w centrum wsi i jest miejscem rekreacyjno-sportowo-kulturalnym służącym całej społeczności wiejskiej i turystom, gdzie organizowane są imprezy plenerowe zyskał nowe elementy bardzo potrzebne i oczekiwane przez mieszkańców.
Powstał plac zabaw dla dzieci składający się z zestawu zabawowego (wieża
z dachem, zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, belka na łańcuchach, mostek ukośny, drabinka wejściowa), podwójnej huśtawki, bujaka konika. Uzupełnieniem są 2 ławeczki, kosz na śmieci oraz 2 dwustronne tablice informacyjne (historia wsi, mapa ścieżek rowerowych, regulamin placu zabaw). Plac ogrodzony jest drewnianym płotkiem.
Utworzono siłownię na świeżym powietrzu w skład której wchodzi
z 4 urządzenia: motyl, wioślarz, orbitrek i 3w1 – wahadło, biegacz, twister. Plac od strony rzeki został ogrodzony. Przy drodze powiatowej powstał parking na 10 aut.
Obiekt przeznaczony jest dla wszystkich grup wiekowych. Wyposażenie dobrano tak, aby spełniało wymagania norm bezpieczeństwa i posiadało wymagane certyfikaty. Przy rozmieszczeniu urządzeń w terenie wzięto pod uwagę jego cechy, warunki naturalne, wykorzystanie terenu z zachowaniem niezbędnych stref bezpieczeństwa dla poszczególnych urządzeń.
Dzięki realizacji projektu poprawiła się funkcjonalność i walory użytkowe Placu „Arena”, gdzie wolny czas mogą spędzać zarówno mieszkańcy jak i turyści. Obiekt jest ogólnodostępny, wszyscy chętni mogą korzystać z niego nieodpłatnie. Zyskał również wygląd wsi Wola Rafałowska.
Wykonawcą robót była firma P.H.U. „EKO_GIPS” Jan Cyran, ul. Zagrody 16, 36-020 Tyczyn. Wartość zamówienia wyniosła 86 559,77 zł.
Projekt uzyskał dofinansowanie zewnętrzne w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wartość uzyskanego dofinansowania: 64 976,00 zł, resztę kosztów zostało pokrytych z dotacji udzielonej przez Gminę Chmielnik.
Zapraszamy mieszkańców do korzystania z urządzeń. Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa i poszanowanie dobra wspólnego.
Danuta Szajna
[ngg src=”galleries” ids=”38″ display=”basic_thumbnail”]