MEDIA W IZBIE TRADYCJI

MEDIA W IZBIE TRADYCJI
19 lutego 2018 2018

Naszą Galerię 19 lutego odwiedziła ekipa TVP Rzeszów. Nagrany przez panią Annę Tomczyk materiał został wyemitowany na antenie telewizji regionalnej w dniu 23.02.2018 r., a 26 lutego został pokazany również na antenie ogólnopolskiej w Teleexpresie Extra. Został zatytułowany „Ze starych strychów do Izby Tradycji”. W świat poszła informacja, że „Społecznicy w Woli Rafałowskiej na Podkarpaciu ocalili ponad 100 obrazów o tematyce religijnej. To pamiątki po dawnych mieszkańcach wsi, którzy oleodruki i krzyże kupowali na odpustach lub od domokrążców. Większość zebranych i odrestaurowanych obrazów pochodzi z początku XX w.”

26 lutego spotkała się z nami pani Bernadetta Szczypta, redaktor Polskiego Radia Rzeszów. Nagraną audycję można było usłyszeć na antenie Radia Rzeszów.
Gościliśmy w Izbie również redaktor w Katolickiego Radia Via panią Urszulę Kluz oraz pana Jacka Kawałka. Audycje radiowe o naszym Stowarzyszeniu oraz o oleodrukach można było usłyszeć – 5 oraz 12 lipca 2018 r. w programach Podkarpacki Przegląd Kulturalny i Radiowa Galeria Malarstwa Polskiego.