Święto przedsiębiorczości

Święto przedsiębiorczości
26 sierpnia 2019 Aktualności

25 sierpnia w Woli Rafałowskiej, na Placu Arena, została otworzona nowo wybudowana wiata widowiskowo-taneczną, na którą czekaliśmy od lat. Odbyło się to podczas II Święta Przedsiębiorczości. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonała Wojewoda Podkarpacki – pani Ewa Leniart, Wójt Gminy Chmielnik – pan Krzysztof Grad, Sołtys – pani Zdzisława Dubaj-Kaczor i były sołtys – pan Jan Kasiak, Prezes Stowarzyszenia – Danuta Szajna oraz przedstawiciel młodzieży – Patryk Nazimek.
Podczas imprezy prezentowało się kilkunastu przedsiębiorców oferując swoje wyroby. Na nowej scenie wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Woli Rafałowskiej, zespoły śpiewacze z Cierpisza, Zabratówki i Chmielnika, który zaprezentował „Cyganów”, Zespół Ósemka z Zabratówki oraz grupa tańca indyjskiego. Dzięki dotacji z Urzędu Gminy, w kwocie 3000 zł, wszystkie atrakcje dla dzieci oraz wstęp na podłogę były darmowe.
Organizacja Święta Przedsiębiorczości wsparta była również przez Fundacje Przestrzeń Lokalna. Stowarzyszenie otrzymało grant o wartości 1500 zł na realizacje zadania „Plac ARENA miejscem rekreacyjno-sportowo-kulturalnym wsi Wola Rafałowska”. Wykorzystano go na: uaktualnienie i wzbogacenie informacji w „oazach”, aby zapewnić mieszkańcom i turystom rzetelną informację dotyczącej przedsiębiorców i walorów wsi; wykonanie instalacji elektrycznej w wiacie tanecznej, opłacenie zespołu tanecznego oraz przygotowanie cateringu dla artystów i gości.
Święto Przedsiębiorczości organizowaliśmy we współpracy z Radą Sołecką, miejscową OSP, która była odpowiedzialna za zabezpieczenie medyczne podczas imprezy  oraz Biblioteką Publiczną w Woli Rafałowskiej i młodzieżą tu działającą, która podczas całej imprezy prowadziła strefę aktywności dla dzieci – malowanie twarzy, zabawy, konkursy.
Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przy organizacji imprezy serdecznie dziękujemy.